Simten Deniz Şenpolat

Simten Deniz Şenpolat
1976 yılında Zonguldak’ta doğdu. MSÜ Devlet Konservatuarı piayno bölümüne girdi. Burada öğretim görevlisi Evlin Bahçeban, Prof.Dr. Metin Ülkü ve Prof. Metin Öğüt ile piyano, Babür Tongur ile solfej çalıştı. Lisans döneminde “Kompozisyon ve orkestra şefliği” bölümü korrepetisyon ana sanat dalında da okumaya hak kazandı. Burada çalışmalarını Prof. Dr. Judith Uluğ ve öğretim görevlisi Alp Ulusoy ile sürdürdü. 2011 yılında kompozisyon ve orkestra şefliği bölümü korrepetisyon ana sanat dalında yüksek lisansını alarak mezun oldu.
1998- 2003 yılları arası MSÜ Devlet Konservatuarı’ nda öğretim görevlisi olarak korrepetitörlük yaptı.
1997 – 2000 yılları arası Pera Güzel sanatlar Lisesi’nde öğretmenlik yaptı.
1999 Haziran ayında Uluslararası 17. İstanbul Müzik Festivalinin açılış konserinde İDSO ile piyano eşliği yaptı.
1998 yılında Uluslarası İstanbul Film Festivalinde “Potemkin Zırhlısı” filminde İDSO ile piyano ve celesta eşliği yaptı.
1999 yılında Bostancı kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “ Keşanlı Ali Destanı” adlı müzikli oyunda korrepetitör ve orkestra piyanisti olarak görev aldı.
Ayrıca Kıbrıs, Bolu, Ankara, Eskişehir, Bursa, Adana, Konya, Kayseri, İzmir, İstanbul AKM, Cemal Reşit Rey gibi değişik birçok yer ve salonda sayısız konserler verdi.
1997 – 2005 yılları arası İDSO’ da konuk sanatçı olarak piyano, celesta ve org eşliği yaptı.
2003 – 2006 yılları arası Zuhal Olcay ile birlikte “Siyah Beyaz Dinleti” adlı konser dizisinde piyanist ve korrepetitör olarak çalıştı.
2006 yılında sezona giren “Ayşe Opereti” adlı müzikalde korrepetitör, orkestra piyanisti ve orkestra şefi yardımcısı olarak çalıştı. 2007 den beri İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde korrepetitör ve orkestra piyanisti olarak çalışmaktadır.